O nás

 

Apollo

Jsme rodina, která má ráda přírodu i zvířata. Nejvíce děti toužily po malém štěňátku. Když nastal čas a věděli jsme, že se dovedeme o pejska pořádně postarat a to hlavně i děti, pak nastal problém s výběrem vhodného plemene pro naši rodinu. Jediné v čem jsme měli jasno bylo to, že to bude pejsek a měl by se hodit do horského prostředí a k malým dětem. Po prostudovaní encyklopedií to vyhrál bernský salašnický pes. Tak jsme začali shánět inzeráty a hledat pejska. Jako naschvál bylo moc pejsků zamluvených a volné byly jenom fenky. V dubnu 2004 se na nás usmálo štěstí a v Zavadilce u Nymburka na nás čekal odřeknutý pejsek bez PP. Tak jsme si přivezli malou dvouměsíční kuličku a dali jsme mu jméno Apollo. Děti na svého kamaráda nedaly dopustit a tak se stal Apollo právoplatným členem naší rodiny a nesměl nikde chybět. Dne 4. Listopadu 2011 nám Apollo onemocněl a začal kašlat krev, po veškeré snaze pana doktora, špatných výsledku rozboru krve a rentgenového snímku nám bylo doporučeno, dát Apolla uspat v nejkratší době, aby se neudusil. Po šíleném šoku jsme Apolla dne 19. 11. 2011 dali uspat a ztratili jsme nejvěrnějšího kamaráda naší rodiny. Po týdnu smutku to nebylo k nevydržení, děti začaly vyhledávat po internetu nového pejska s PP a obvolávat chovné stanice.

FalcoUsmálo se na nás štěstí a chovná stanice Baronnella měla zrovna štěňátka k odběru vrhu F a G. Po telefonické domluvě jsme se jeli na štěňátka podívat a rozhodně jsme asi nebyli dobrými společníky. Hlavně bych chtěla poděkovat za příjemné přivítání Lenky a Jarči Maškových, rozhodně to s námi neměly jednoduché a měly velkou trpělivost. Po dlouhém vybíraní a snaze, který z pejsků by nás chtěl, jsme si vybrali Falca, který měl o nás velký zájem, a rozhodně jsme bez něj nechtěli odjet domů. Určitě jsme to Lence a Jarče neusnadňovali, také jsme se bránili svodu mladých a výstavám, na které nás upozorňovali. Nakonec vznikl kompromis, že se zúčastníme dvou výstav a svodu mladých. Tenkrát jsme byli trošku naštvaní, ale už jsme se báli, aby nám štěňátko Maškovi nechali. Byl to osud a Falca jsme si dne 25. 11. 2011 přivezli domu. Celé naší rodině pomohlo, že jsme si pořídili nového pejska, i když na Apolla se nedá zapomenout. Falco byl šťastné, hodné a vnímavé štěně, které nic neničilo. Nejvíce ze všeho byl temperamentní a u všeho musel být a pomáhat. Bylo neuvěřitelné, jak rychle zapadnul do naší rodiny a všichni si ho oblíbili.

 

 

 Na jaře 2012 jsme se přihlásili do ZKO psí školičky v Semilech. Pod úžasným vedením Nikoli Valečkové jsme se učili základní poslušnosti. Falco byl kontaktní a velmi ho to bavilo.

Školička

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První výstavu, jak jsme slíbili Lence a Jarče Maškovým absolvoval Falco dne 28. 4. 2012 XIII. Pojizerská výstava psů v Mladé Boleslavi, kde skončil velmi nadějný 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhou výstavu absolvoval MVP dne 26. 8. 2012 v Mladé Boleslavi ve třídě mladých ve velkém počtu pěkných psů, kde skončil na překrásném místě: výborný 3. Toto nás přimělo k dalším výstavám.

 

Dne 23. 9. 2012 se Falco zúčastnil svodu mladých psů v Zárybničné Lhotě u Tábora, kde se setkal se všemi svými sourozenci z vrhu F. Falco byl uchovněn na 18 měsících.

198611_371405329602069_248964884_n